}}

FINALISTERNA 2020

Årets Små VVS-Företag: Mårtenssons VVS i Sölvesborg AB Eklöws Rör och Värmepumpsteknik AB Andreas Simonsson VVS och Industriservice i Malmö AB Växjö Värmepump & VVS AB Aberga VVS & Svets

Årets Medelstora VVS-Företag: Carlaplans Rör AB Rörservice i Skåne AB Rörbussen Akutservice AB VVS Kompaniet i Älmhult AB Bylunds VVS AB

Årets Stora VVS-Företag: LG Contracting Termorör Stockholm AB Rörfirma J. Franzén AB Nya Söberg & Söderström Rör AB Aspuddens Rörservice AB

Årets Små El-Företag: Hyr en timme Elkontakten i Sverige AB KNG El Konsult & Installation ITA Elteknik Andersson Jimmy Elteknik AB

Årets Medelstora El-Företag: Åkessons El i Ockelbo AB Elektropartner Nacka AB Gröndals Elinstallationer AB Dexel AB Hjulsbro Elservice AB Årets Stora El-Företag: Elcenter AB Jikson Solutions AB Elservice i Trelleborg AB Elsea Installation Custom Installation Group

Årets Små Måleriföretag: Möcklö måleri AB M Heinonen Måleri Färgstark Skövde Peterssons Måleri i Lenhovda AB Bertil Johanssons Måleri AB

Årets Medelstora Måleriföretag: JF Måleriteam AB Anders Jansson Måleri AB Myskje Måleri Stockholms Innerstads måleri och inredning AB Belin & Oscarsson Måleri

Årets Stora Måleriföretag: Stoby Måleri AB Måleritjänst i Syd AB Peter Fors Måleri & Entreprenad Malmö Måleritjänst AB Lundberg & Starrén Måleri AB

Årets Små Byggföretag: B4D Byggtjänst för dig LE & ED Bygg AB Avesta Bygg & Montage AB PP Hus och Bygg AB Tälje Villaservice

Årets Medelstora Byggföretag: Timmersdala Bygg AB S Rybergs Bygg & Interiör AB H & B Larsson Bygg AB X3M Construction i Väst AB Robin Sjöström Bygg AB Årets Stora Byggföretag: M Degerstedt Bygg AB DM Tak AB Biwi Bygg AB Sydsverige Entreprenad AB DN Bygg & Inredning

Årets Små Badrumsentreprenör: Mur & Plattservice Stockholm AB Järna Plattsättning AB Casanova Bygg Deonis AB Lindmarks Kakel AB

Årets Medelstora Badrumsentreprenör: Biwi Plattsättning AB JMG Kakel & Klinker Pool & Platt Entreprenad i Sverige AB Skånska Fastighet & Badrum Firma Fix & Fog Plattsättning Årets Stora Badrumsentreprenör: Dobro Byggkonsult AB Tevy - Bygg och Inredning AB C5 Gruppen AB Likana Bygg & Platt AB Optimal Plattsättning i Stockholm AB

Årets Små Golventreprenör: Göteborgs Langettering AB PO Golv & Bygg AB Njudungs Golv Målerifima Alfred Holm AB

Årets Medelstora Golventreprenör: Golvteknik Enteprenad Stockholm AB InDoor Floor & Wall Sweden AB 3L Golv AB Palmreds Golv & Entreprenad AB Årets Stora Golventreprenör: Eje Holgersson Golv AB Golvmaterial Hans Johansson AB Rosersbergs Golv AB LD Golv & Platt AB